DSA500EHPG12IN
DiscountStrutAccessories.com Logo
Secure Checkout
Product Search
    Secure Checkout
    Shallow Channel With Short Slots 14 Gauge 1-5/8" X 13/16" 12 In Long Pre Galv
      Purchase Shallow Channel With Short Slots 14 Gauge 1-5/8" X 13/16" 12 In Long Pre Galv
      SKU: DSA500EHPG12IN
      Enter the number of cut pieces of strut you'd like to order in the QTY box. This item comes pre-cut to 12 inch sections.
      WARNING: Cancer and Reproductive Harm- www.P65Warnings.ca.gov
      Save time! Order Pre-Cut Strut
      • Product Code DSA500EHPG12IN
      • Width: Strut: 1-5/8 in | Channel: 7/8 in
      • Material: Stainless Steel
      Standard Fitting Dimensions
      WIdth 1-5/8" (41.3 mm)
      Thickness 1/4" (6.3 mm)
      Hole Diameter 9/16" (14.3 mm)
      Hole Spacing On Center 1-7/8" (47.6 mm)
      Hole Spacing From Ends 13/16" (20.6 mm)